Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Ужгородський залізничний вокзал – у ТОП-15 найкращих в Україні

Ужгородський залізничний вокзал – у ТОП-15 найкращих в Україні

15 найкрасивіших залізничних вокзалів України 18961 Ворота міста. Так зазвичай називають вокзали. Адже часто саме залізнична станція – це перше, що бачать гості, які приїздять на екскурсію, у справах чи до родичів у місто.
Інколи вокзал можна побачити тільки мигцем, з вікна потяга, прямуючи до зовсім іншого міста. Та краса чи оригінальність споруди можуть залишитися у пам’яті надовго.
В Україні – вдосталь вокзалів, які були зведені більш ніж 100 років тому. Багато і таких, що постали кілька років тому, та в оригінальності не поступаються спорудам з історією.
Незвичайний конкурс краси серед українських вокзалів провів інформаційно-туристичний портал ua.igotoworld.com. Участь у конкурсі брали залізничні вокзали не тільки великих міст, а й райцентрів.
zv 1Дніпропетровський вокзал
Головний залізничний вокзал Дніпропетровська — один із тих, що може похвалитися давньою історією. На правому березі Дніпра перші залізничні будівлі були побудовані ще в 1884 році. Тоді станція мала назву «Катеринослав». Тільки в 1926 році її перейменували. З тих пір її почали називати «Дніпропетровськ», як і саме місто, що тоді ж отримало нову назву. На жаль, під час Другої світової війни будівлю вокзалу було зруйновано. Відновити його вдалося лише в 1956 році. Із того часу станція і зберігає свій вигляд.
zv 2Залізнична станція Жмеринка
Зовнішній вигляд Жмеринської станції вражає. Стиль — український модерн у поєднанні з ренесансом. До речі, вокзал Жмеринки став одним із перших, зведених у новому стилі. Архітектори, плануючи проект, намагалися зробити його схожим на вокзал у баварському Мюнхені. Побудований у 1865 році, нині це пам’ятка архітектури місцевого значення. Існує навіть легенда, що новий вокзал нібито приїхав подивитися цар Микола II, під час огляду споруди він висловився не зовсім цензурно. Архітектор Зіновій Журавський сприйняв це як негативний відгук царської особи й нібито наклав на себе руки. Хоча насправді таким чином Микола II висловив своє захоплення величною будівлею. І, як свідчать історичні джерела, архітектор продовжував працювати в місті ще принаймні 10 років. За більш ніж 100 років існування вокзалу не вдалося зберегти свій первісний вигляд. Багато що з чудового оздоблення було зруйновано. Реставрації станція дочекалася аж у 2011 році. Ремонтні роботи тривали 2 роки.
zv 3Куп’янськ-Вузловий вокзал
Маленьке селище, у якому проживає менше 10 тис. жителів, має досить великий вокзал. Зведений він у 2009 році до 18-ї річниці проголошення Незалежності України. Правда, до цього тут теж були станції. Дві будівлі, одній — півстоліття, інша — старша. Останню звели в кінці ХІХ або на початку ХХ століття. Точна дата невідома. Ці споруди зараз туляться поруч із новим, сучасним будинком. Оскільки новий вокзал справляється з пасажиропотоком, старі станції давно закриті. Великий вокзал у невеликому містечку виявився вкрай необхідним. Адже сюди з’їжджаються потяги з 5 напрямків. Головний — Харків.
zv 4Залізнична станція Кривого Рогу
Головна залізнична станція Кривого Рогу вражає красою. Коли дивишся на вокзал, то виникає враження, що й не станція це зовсім, а пряниковий будинок із казки про Гензель і Гретель. А влітку навколо — кущі троянд, це тільки підкреслює казковий вигляд споруди. Справа в тому, що навколо вокзалу облаштували сквер, загальна площа якого 0,98 га. З’явився він ще в середині ХХ століття. Саму станцію збудували раніше — у 1884 році. Тоді вона мала назву «Долгинцево». Деякі місцеві жителі, пам’ятаючи історію, досі так її називають. Хоча сучасну назву «Кривий Ріг-Головний» вона отримала ще в 1979 році.
zv 5Вокзал у Козятині
Козятинський вокзал — теж із розряду незвичайних. Ще в 1899 році станція «Козятин» входила у розряд кращих в усій Російській імперії. Уже в ті роки вокзал міг одночасно приймати й відправляти кілька поїздів. На той час ця станція була однією з трьох на українських землях, яка мала власну електростанцію. А оздоблення вокзалу вражало: витончені орнаменти, святкові меблі. Легендарної стала бронзова люстра, яка прикрашала буфет. За розповідями місцевих, її намагалися вивезти німці за часів Другої світової війни. Але люстру встигли довезти тільки до Одеси. І подейкують, що саме вона прикрашає нині Одеський оперний театр.
zv 6Київський залізничний вокзал
Київський вокзал, напевно, знайомий кожному. Щорічно столицю України відвідують мільйони гостей. Левова частка візитерів приїжджає до Києва саме на залізничний вокзал. Станція об’єднує 3 вокзали: Центральний, Південний і Приміський. У столиці України залізнична станція почала діяти ще в далекому 1870 році. З тих пір вокзал розширювався, оскільки пасажиропотік із роками тільки збільшувався. За час свого існування станція була 7 разів перебудована. Останній раз — у 2001 році. Тоді до Центрального вокзалу прибудували Південний. Їх об’єднали пішохідним переходом. Також перед новим вокзалом облаштували площу, на якій звели церкву. Цікаво, що прототип Південного вокзалу планували побудувати ще на початку ХХ  століття. Проте втілити в життя цей проект вдалося лише за 100 років, у ХХІ столітті.
zv 8Луцький вокзал
Саме Луцький вокзал був зображений на спеціальних марках, випущених Укрпоштою до 75-ї річниці утворення Волинської області. Марка побачила світ недавно, на початку 2015 року. І через обмежений тираж уже встигла потрапити в колекції філателістів. Сам вокзал у Луцьку — досить монументальна споруда. Побудували його в 1959 році. Хоча пасажирську залізничну станцію місто мало й раніше, але в іншому місці. До речі, електрифікувати вокзал вдалося тільки за часів Незалежності. А масштабної реконструкції станція дочекалася вже у 2013 році.
zv 7Львівський залізничний вокзал
Львівський вокзал теж один із найвідоміших і найбільш відвідуваних. Адже саме місто Лева в останні роки завдяки розвитку туристичної сфери став туристичною Меккою! І перше, що бачать гості міста, — це вокзал. Цікаво, що саме вокзал Львова відкрили першим на території сучасної України, у 1861 році. Тому львів’яни можуть пишатися такою першістю. У середині ХІХ століття Галичина входила до складу Австро-Угорської імперії. Тому менш ніж через три тижні після відкриття вокзалу до Львова прибув перший потяг із Відня! Під час Другої світової війни вокзал сильно постраждав. Тому в післявоєнні роки тут відбулася перебудова. Остання реставрація вокзалу датується 2001 роком.
zv 9Ніжинська станція
Ніжинській залізничній станції — 148 років! Саме таку дату тут відзначатимуть у грудні 2016 року. Коли станцію будували, то не обійшлося без курйозу. Вокзал побудували за 5 км від міста. Звичайно, це неабияк гнітило пасажирів. Подейкують, що таке розташування стало покаранням для міста. Адже місцеві не захотіли давати хабар керівництву російської залізниці. Але з часом станція тільки розросталася. Пасажиропотік збільшувався щорічно. Уже в 1919 році через станцію Ніжин було перевезено 90 тис. осіб. Друга світова стала як для Ніжина, так і для вокзалу трагічною сторінкою. Під час бомбардування німцями на станції загинуло близько 3 тис. осіб. Востаннє реконструкцію на вокзалі здійснювали в 1999 році. І зараз станція в Ніжині не втрачає своїх позицій і вважається однією з найважливіших на залізничних магістралях України.
zv 10Одеська залізнична станція
Прекрасна Південна Пальміра! Одеський вокзал не міг бути чимось меншим, ніж пам’ятником архітектури. Спроектував станцію архітектор Віктор Шретер. Саме йому станція зобов’язана неокласичних стилем. Вокзал почав приймати пасажирів у 1884 році. Друга світова війна завдала непоправних пошкоджень по цій споруді. Тому вокзал перебудували в 1950-х роках із дотриманням стилю старої будівлі.
zv 11Ужгородський вокзал
Сучасного вигляду Ужгородський вокзал набув після реконструкції у 2004 році. Варто зазначити, що після неї вигляд станції змінився до невпізнання.

Деякий час фотографія саме цього прикордонного вокзалу прикрашала стартову Інтернет-сторінку Українських залізниць. І не випадково. Особливо красиво станція виглядає ввечері. Незважаючи на сучасний вигляд станції, історія вокзалу почалася ще в кінці 70-х років ХІХ століття. Уже тоді Ужгород було сполучено з Віднем і Будапештом.
zv 12Харківський залізничний вокзал
У кінці ХІХ століття вокзал Харкова був одним із найбільших у Російській імперії. Першу будівля станції відкрили ще в 1869 році. Однак її неодноразово було зруйновано. Споруду, яка на сьогодні приймає гостей з усієї України та з-за кордону, звели у 1952 році. З того часу станція тільки розбудовувалася. Сьогодні будівлі вокзалу займають площу 32 600 м?, і це без платформ і тунелів, які розмістилися на 33 100 м?.
zv 13Чернівецька залізнична станція
Саме вокзал столиці Буковини становив конкуренцію Львівській станції. Хоча зведений дещо пізніше (1866 рік), проте швидко набував популярності. Адже Чернівці було одним зі стратегічних міст Австро-Угорської імперії, столицею Герцогства Буковина.

У зв’язку з цим вирішено було побудувати нову станцію. Ввели її в дію в 1909 році. Зведений у стилі модерн, вокзал нагадував святилище язичницької богині Іриди, яка гостинно зустрічала гостей. Вистачає тут і християнських символів — янголята символізують гостинність буковинців. Відбудовували вокзал після Першої світової війни. Востаннє реставрація станції відбулась у 1999 році.
zv 14Чернігівський вокзал
Ще один будинок із розряду казкових. Адже на вигляд — як ляльковий будиночок. Місцеві розповідають, що будівля вокзалу була зведена за ескізами німецького військовополоненого Ганса (прізвище не збереглося). Після закінчення війни чоловік не повернувся на батьківщину в Мюнхен, бо його сім’ю вбили. Тому він оселився в Чернігові. У 1999 році станцію реконструювали. Тоді ж вокзал й отримав статус пам’ятника архітектури.

zv 15Станція Шепетівка
Станція Шепетівка побудована ще в 1873 році. Перебудовувалася в 1952-му. Місцеві вважають станцію однією з родзинок населеного пункту. Гості міста помітили, що будівля вокзалу щороку фарбується заново. Сам вокзал і прилегла територія виглядають досить ошатно. Поруч із вокзалом — площа Кірпи. Свого часу на цій території намагалися навіть звести багатоповерховий будинок. Але жителям Шепетівки вдалося відстояти привокзальну площу, і зараз тут досить простору.
скачать dle 11.3
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер:


«    Липень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031