Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Молодий, з вищою освітою і без дітей: портрет середнього українського заробітчанина

Молодий, з вищою освітою і без дітей: портрет середнього українського заробітчанина

Починаючи з 2014 року кількість українців, які мігрували до Польщі на заробітки, збільшилася практично вдвічі. Про це йдеться в дослідженні Національного банку Польщі (НБП).
Молодий, з вищою освітою і без дітей: портрет середнього українського заробітчанина
Найчастіше українські заробітчани знаходять роботу на будівництві чи в домогосподарствах, працюють в середньому 54 години на тиждень (близько 11 годин щодня при умові двох вихідних) та отримують близько 2,1 тисяч злотих щомісяця (більше 12,5 тисяч гривень).

Автори дослідження звертають свою увагу на те, що значна кількість українців, котрі працюють в Польщі, мають вищу або середню освіту, але виконують роботу, яка значно нижча їх кваліфікації. У той же час з поляками вони на ринку праці не конкурують, бо виконують роботу, яку не хочуть робити громадяни Польщі.

Нова хвиля еміграції, пов’язана з ускладненням економічного становища в Україні та бойовими діями на Сході країни, відрізняється від тієї, яка була до 2014 року. Тепер до Польщі їде більше чоловіків (нині їх відсоток складає 58%, раніше – 33%). Зменшилася кількість заробітчан, які мають дітей (раніше осіб з дітьми було 76%, нині – 46%). Це формує ситуацію, коли частина заробітчан не має мотивації повертатися додому та може залишитися в Польщі для постійного проживання або мігрувати до інших країн Європейського Союзу, пишуть дослідники.

Більшість громадян України виконують у Польщі фізичну працю, котра не потребує особливої кваліфікації. 37,6% зайняті в приватних домогосподарствах, 23,6% - на будівництві та ремонтних роботах, 19,3% – на фермерських господарствах. Працюють українці набагато більше, ніж поляки (54 години на тиждень, тоді як поляки 41 год). Як уже мовилося, середні їх заробітки складають 2100 злотих щомісяця.

Більшість грошей українські заробітчани відправляють додому. Так, у 2015 році загалом вони заробили близько 8 мільярдів злотих, з яких 5,8 млрд злотих відправили в Україну. Найчастіше гроші везуть особисто, кожні 2-3 місяці
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: