Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » У Мінфіні хочуть втричі скоротити кількість отримувачів стипендій

У Мінфіні хочуть втричі скоротити кількість отримувачів стипендій


При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати / фото УНІАН
На сьогоднішній день стипендії отримують 40-45% студентів
при 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати
іністерство фінансів планує у 2018 році зменшити кількість отримувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – до 15%. Про це у коментарі VoxConnector заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, як повідомляє "Економічна правда".

За його словами, на сьогоднішній день стипендії отримують 40-45% студентів. "Ми не збираємося зменшувати стипендію, ми хочемо її підвищити. При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму", - сказав він.
"Ми можемо вийти з прожиткового мінімуму (з 2018 року планується на рівні 1,7 тисяч гривень - ЕП) і наблизитися до мінімальної зарплати (з 2018 року 3,723 тисяч гривень - ЕП). Тобто рівень має бути достатній для того, щоб ця стипендія була достатня, щоб мати можливість проживати безбідно", - наголосив заступник міністра. Він наголосив, що з питанням про терміни набуття чинності нових правил варто звертатися до Міністерства освіти. "Ми наполягатимемо, щоб вони змінили відсотки стипендіатів і визначили розмір стипендії на рівні більш високому, ніж в 2017 році. В нас були такі домовленості з Міносвіти, що до 2020 року ми рівень стипендіатів скоротимо до 15%", - підсумував Марченко. Раніше повідомлялося, що відповідно до нових правил виплат, 40-45% (конкретний відсоток затверджується вишем) студентів-бюджетників отримують стипендію. До 2017 року 70% студентів отримували стипендію. Підвищену стипендію отримує лише певний відсоток студентів на розсуд навчального закладу. У КПІ, наприклад, це 5% від загальних 40%, тобто 2% від загальної кількості студентів-бюджетників. 


?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: