Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Два антарктичних льодовика стрімко сповзають у море

Два антарктичних льодовика стрімко сповзають у море

Два антарктичних льодовика стрімко сповзають у море Амундсена і вже зараз є найбільшими джерелами утворення айсбергів в регіоні.

Серія супутникових знімків, отриманих за останні два роки, показала активне танення льодовиків Пайн-Айленд і Туейтса, передає Ukr.Media. Два антарктичних льодовика стрімко сповзають у море Амундсена і вже зараз є найбільшими джерелами утворення айсбергів в регіоні.
За прогнозами вчених, остаточне танення льодовиків за кілька сотень років підніме рівень Світового океану на один метр.
Розвиток подій на обох льодовиках не залишає сумнівів в їх швидке зникнення. Так, в серпні 2015 року від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг, у квітні цього року на крижаному масиві була помічена глибока тріщина, а в минулому місяці від нього відколовся ще один айсберг площею близько 235 квадратних кілометрів. Льодовик Туейтса відзначився утворенням 24-кілометрового айсберга в 2015 році, і з тих пір вчені одностайно заявляють про його подальшому руйнуванні.
Спеціаліст по зміні клімату Ерік Ригно з Університету Каліфорнії бачить основну причину прискореного танення в потеплінні морської води. За його словами, під час зниження середньорічної температури в Південній півкулі танення льодовиків сповільнювалося, а в ті роки, коли її значення були вище норми, і вода біля узбережжя прогрівалася сильніше, льодовики починали активно сповзати в океан. Він також додав, що в умовах глобального потепління швидкість танення антарктичних льодовиків в майбутньому може збільшитися в два—три рази.

?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: