Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » На виборах у Чехії перемагає мільярдер Бабіш

На виборах у Чехії перемагає мільярдер Бабіш

На загальних виборах у Чехії, за попередніми результатами, перемагає партія мільярдера Андрея Бабіша.
63-річний пан Бабіш, другий найзаможніший громадянин Чехії, вів виборчу кампанію під популістськими й антиєвропейськими гаслами, повідомило ВВС.

Усі виборчі дільниці надіслали результати голосування, з яких випливає, що центристський рух ANO (Так) набрав майже 30% голосів, що втричі більше, ніж його найближчі суперники.

Правоцентристська Громадянська демократична партія і крайньо права SPD ("За свободу і пряму демократію") - на другому і третьому місці за результатами голосування: обидві політичні сили набрали трохи більше 10% кожна.

Тепер пан Бабіш - головний претендент на посаду наступного прем'єр-міністра Чехії. Статки 63-річного політика оцінюються на суму $4 млрд. Він фігурував у кількох гучних скандалах: зокрема, йому висували звинувачення в шахрайстві і в тому, що в комуністичні часи він був агентом спецслужб.

Нинішні учасники урядової коаліції лівоцентристські Соціал-демократи (CSSD) втратили підтримку виборців і опинилися на шостому місці.

Як випливає з результатів голосування, зросла підтримка ультраправих і крайньо лівих.

Кореспондент ВВС у Празі Роб Кемерон зазначає, що особливу увагу привертає підтримка партії SPD, бо ця крайньо права партія хоче заборонити в Чеській Республіці іслам. За словами кореспондента ВВС, ліберальні і проєвропейські партії сильно послабили свої позиції.

Лідер соціал-демократів Богуслав Соботка очолював коаліційний уряд, сформований спільно з партією Бабіша після дострокових виборів 2013 року. Однак у травні пан Соботка подав заяву про відставку очолюваного ним уряду через незгоду з тодішнім міністром фінансів Бабішем

goloskarpat.info
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: