Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода

Одним з духовних символів міста Ужгород є Кафедральний Хресто-Воздвиженський собор, що на вулиці Капітульна.
Зараз це велична монументальна будівля, а колись тут стояла хатинка дяка і лиш з приходом єзуїтів почалось будівництво величного храму.
Фундамент був закладений ще в 1640 році, проте сучасний вигляд, той,  до якого ми так звикли, сформувався в 1876-1877 роках, в результаті значної перебудови. Спеціалісти із захватом розповідають про його архітектурні особливості, фасад з трикутним фронтоном, восьмигранні триярусні вежі з курантами… та перш за все вражає його спокій  та духовність.
Собор був перебудований за проектом Луки Фабрі, що прагнув оновити споруду та надати йому вигляду, згідно з пануючими в той час європейськими тенденціями. Обрав неокласичний стиль. Тоді ж храм і отримав при вході славнозвісні колони. Натхненням же для автора послужила спадщина античності, де колони були головними елементами в усіх важливих спорудах, а особливо в релігійних.
На початку ХХ ст. сталась ще одна знаменна подія, що остаточно перетворила храм ще й на мистецьку споруду. Відомий закарпатський художник Юлій Віраг створив зображення «Св. Йосиф з юним Христом» та «Серце Ісусове», що розташовуються на правому та лівому вівтарях відповідно. Поруч же, для духовних пошуків та медитацій знаходився єпископський сад, а ще школа та бібліотека.
Формуючи якийсь словесний портрет важко сказати, що ж це. Духовний символ, туристична цікавинка Ужгорода, а може архітектурно-досконала будівля, що вражає погляд та радує душу? Скоріш, все разом.
 
Фото з мережі Інтернет
 
Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (1)

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (2)

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (3)

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (4)

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (5)

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (6)

Кафедральний собор: історія одного з символів Ужгорода (7)
Ужгород, Анастасія Бучук?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: