Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » На Закарпатті з’являться вітрові електростанції?

На Закарпатті з’являться вітрові електростанції?

У більшості європейських країн вже давно успішно впроваджують новітні технології, які дозволяють ефективно і без шкоди для навколишнього середовища використовувати природну енергію: сонця, вітру та води. І однією з найбільш перспективних галузей альтернативної енергетики визнано вітроенергетику. Найперше тому, що енергія вітру – невичерпна та екологічно безпечна.

На Закарпатті з’являться вітрові електростанції?

 
2011 рік вважається роком народження сучасної вітроенергетики України. Тоді були встановлені перші сучасні вітрові турбіни на Новоазовській вітровій електростанції на узбережжі Азовського моря. За ними вітрові електростанції почали з’являтись в різних областях України. А минулого року введено в експлуатацію першу чергу першої вітрової електростанції в українських Карпатах «Старий Самбір-1».
Впродовж декількох років місцевою владою розглядалось питання впровадження вітроенергетики на Закарпатті, оскільки наша область належить до найбільш сприятливих регіонів, де можна використовувати енергію вітру. Однак поки в нашому краї немає жодної вітрової електростанції.
Як відомо, кожна медаль має дві сторонни, тому розглянемо переваги та недоліки такого виду альтернативних джерел енергії, як вітрова енергетика.
Переваги:
Екологічно-чистий вид енергії. Виробництво електроенергії за допомогою "вітряків" не супроводжується викидами вуглекислого чи будь-якого іншого газу.
Ергономіка. Вітрові електростанції займають мало місця і легко вписуються в будь-який ландшафт, а також відмінно поєднуються з іншими видами господарського використання території.
Відновлювана енергія. Енергія вітру, на відміну від викопного палива, невичерпна.
Краще рішення для важкодоступних місць. Для віддалених місць встановлення вітрових електрогенераторів може бути найкращим і найдешевшим рішенням.
Недоліки:
Нестабільність. Нестабільність полягає в відсутності гарантій отримання необхідної кількості електроенергії. На деяких ділянках суші сили вітру може виявитися недостатньо для вироблення необхідної кількості електроенергії.
Відносно невисокий вихід електроенергії. Вітрові генератори значно поступаються у виробленні електроенергії дизельним генераторам, що призводить до необхідності встановлення відразу декількох турбін. Крім того, вітрові турбіни неефективні в період пікових навантажень.
Висока вартість. Вартість установки потужністю 1 МВт становить 1 мільйон доларів.
Небезпека для дикої природи. Обертові елементи турбіни становлять потенційну небезпеку для деяких видів живих організмів. Згідно зі статистикою, лопаті кожної встановленої турбіни є причиною загибелі не менш як чотирьох особин птахів на рік.
Шумове забруднення. Шум від "вітряків" може викликати занепокоєння, як диких тварин, так і людей, які проживають поблизу.
Отож, чи зможуть переваги вітрової енергетики переважити недоліки та чи з’являться на Закарпатті сучасні вітрові електростанції – покаже час.
 
 

ВЕС «Старий Самбір-1»

На Закарпатті з’являться вітрові електростанції??
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: