Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » На базі УжНУ планують відкрити Центр академічного підприємництва

На базі УжНУ планують відкрити Центр академічного підприємництва

З вересня УжНУ співпрацює з YEP (Youth Entrepreneurial Partnership) – Молодіжним підприємницьким партнерством, спрямованим на реалізацію інноваційних бізнес-ідей у вигляді стартапів.
ajti
Співпраця базується на меморандумі, підписаному YEP з УжНУ, яким закладено основу для формування стартап-середовища у виші, академічного бізнес-інкубатора, а в перспективі – і створення окремого Центру академічного підприємництва. Унаслідок такої співпраці чимало переваг здобуде не лише УжНУ, а й Закарпаття загалом, адже проект зосереджує увагу на формуванні цілої екосистеми для розвитку молодіжного підприємництва.
Мережа академічних бізнес-інкубаторів YEP була створена на базі Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, наукового парку КНУ ім. Тараса Шевченка та Донецького національного технічного університету, який нині функціонує в місті Покровську на Донеччині. За результатами року, що минув, академічні бізнес-інкубатори, крім УжНУ, існують в Національному університеті водного господарства та природокористування, Житомирському державному технологічному університеті, Київському академічному університеті, Черкаському державному технологічному університеті, Національному гірничому університеті, Донецькому національному технічному університеті. Мета діяльності таких інституцій – навчати підприємницького мислення, тренувати навички роботи в проектах, обмінюватися знаннями для розвитку комерційних, громадських і наукових ініціатив, а ще – готувати стартаперів до інноваційного демо-дня – масштабної події в Києві, під час якої студенти демонструють свої напрацювання, а журі з провідних вітчизняних і міжнародних інвесторів визначає кращі стартапи, нагороджує грошовими преміями, залучає до акселерації. Проект підтримують провідні експерти Ізраїлю, Естонії, на національному рівні сприяють міністерства економічного розвитку і торгівлі, освіти і науки, молоді і спорту.
Куратор проекту YEP в УжНУ, керівник Центру кар’єри УжНУ, доцент кафедри фінансів і банківської справи Тетяна Бутурлакіна розповідає: “На етапі реєстрації УжНУ був третім в Україні за числом охочих навчатися молодіжному підприємництву. У нас було 29 індивідуальних учасників і 3 стартапи. Як для пілотного проекту, це чудовий результат. Однак процес навчання потребує самоорганізації, тому стався відсів. Це природно. Сьогодні долучається 10–15 студентів. Вони відвідують онлайн-лекції, що транслюються за підтримки нашого генерального інноваційного партнера «Cisco» для всіх інкубаторів. Навчання – лекції, тренінги, воркшопи – від провідних фахівців і експертів, партнерів інкубаційної програми, компаній «Cisco», «Deloitte», «ERC», «Axon», «MicrosoftBizSpark», «Gravitec», акселератор «RadarTech». Усі студенти мають доступ до навчальних, інформаційних, відеоматеріалів на платформі «Microsoft 365», який повністю підтримує стартаперів. На рівні технологій, мережевого спілкування партнерство дуже добре розвинуте”.
Молодь УжНУ сьогодні працює над кількома стартапами. Деякі з них стосуються відкриття власних справ у сфері кулінарії, IT, туризму. Це переважно створення додатків, які у взаємодії з соцмережами й гарною ідеєю мають всі шанси на успіх, є інноваційними за суттю. До прикладу, один із зареєстрованих стартапів – переможець StartUpVillage цього року – називається «ShareCoffee». Його ідея дуже проста: якщо ви бажаєте пригостити когось кавою, можете оплатити її заздалегідь, а людина, якій ви замовили напій, дістає повідомлення про такий подарунок, і будь-якої миті може пригоститися кавою у закладі, який ви обрали.
“Торік випускниками першої навчальної програми мережі академічних бізнес-інкубаторів YEP стала 21 команда. На демо-дні перемогу здобули кілька різнопланових стартапів, що дістали підтримку інвесторів. Ідеться, наприклад, про «SmartBeeHive/Розумний вулик» – систему моніторингу пасік. Це також «BoardGameTopia» – створення настільних ігор на основі шаблонів. Цікавим є досвід соціального стартапу «I-SEE» – додатку, що вирішує проблеми незрячих. З комерційного погляду він, здавалося б, малоцікавий. Однак сподобався журі, здобув річну підтримку й сьогодні вважається показовим серед соціальних проектів. Часто навіть технологічні підприємці надають технологічну структуру соціальним проектам – як певний внесок, що допомагає запустити і вести проект без додаткових витрат”, – ділиться кураторка академічного бізнес-інкубатора і додає, що на соціальне підприємництво сьогодні значний попит, тож такі стартапи загалом виграшні.
У 2018 році для дальшого розвитку бізнес-інкубатора в УжНУ планують створення коворкінгів – приміщень, у яких відбувається творче робоче спілкування, коли студенти можуть працювати командою чи індивідуально. Це дозволить охопити максимальну кількість студентів УжНУ, які отримають робочі приміщення для навчання, розвитку і найважливіше – створення власних стартапів. Такі приміщення надають усі університети мережі.
Крім того, з ініціативи і за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі найбільш активним учасникам надається можливість стажування на провідних підприємствах країни.
А з лютого 2018 року розпочинається новий проект від YEP – YEP Starter. Це українсько-естонська програма з підприємництва. Найкращі експерти двох країн допоможуть українським студентам перетворити ідеї в стартапи всього за 3 місяці. А найкращі команди поїдуть презентувати свої ідеї перед європейськими інвесторами в Естонії. Навчання відбуватиметься англійською мовою. Програма безкоштовна, оскільки реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Набір уже розпочато, до 11 лютого 2018 року треба заповнити анкету за посиланням чи на сторінці YEP, повідомляє Медіацентр УжНУ.
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: