Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Угорські освітяни Закарпаття написали Гройсману відкритого листа зі скаргами

Угорські освітяни Закарпаття написали Гройсману відкритого листа зі скаргами

11 травня в день прибуття в Ужгород з візитом прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана члени президії Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства (KMPSZ) написали йому відкритого листа.

У листі йдеться, що угорськомовні педагоги Закарпаття "із занепокоєнням констатують факти негативної дискримінації шкіл, де навчання проводиться мовами національних меншин та корінних народів".

Йдеться про те, що "система вимог зовнішнього незалежного оцінювання знань з державної мови ставила та ставить у нерівні умови випускників шкіл з навчанням мовами національних меншин та корінних народів". А це "порушує права всіх національних меншин та корінних народів щодо рівного доступу до навчання у вищих навчальних закладах нашої країн, адже вимоги тестування можна якісно реалізувати тільки у випадку учнів, для яких державна мова є рідною, а не другою. Наша громада прагне зберегти систему шкіл, навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин, корінних народів, тому ми висловлюємо глибоке занепокоєння стосовно певних положень ряду документів, які регламентуватимуть роботу закладів загальної середньої освіти з наступного навчального року", - зазначається у зверненні.

Угорськомовні педагоги зазначають, що неодноразово зверталося до владних структур з клопотаннями та пропозиціями врахувати побажання представників фахових та громадських організацій щодо імплементації мовної статті Закону України «Про освіту».

"Слід відмітити, що у багатьох випадках ми не отримали фахової відповіді, або відбувалася тільки констатація наявної ситуації без наміру конструктивного обговорення проблемних питань. Це прослідковується і у випадку вищезгаданого листа від МОН України", - пишуть вони.

Від імені педагогів навчальних закладів з угорською мовою навчання президія ЗУПТ просить "всіх відповідальних осіб, насамперед пана Прем’єр-Міністра, сприяти у реалізації реального та конструктивного діалогу між фаховим міністерством та представниками педагогічного товариства, громадських організацій щодо питань збереження, функціонування та якісного розвитку закладів освіти з навчанням мовою корінного народу та національних меншин".

Mukachevo.net
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: