Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Петра і Павла: традиції, звичаї, народні прикмети

Петра і Павла: традиції, звичаї, народні прикмети


На Петра літо ламається, осені вклоняється»
Народне прислів’я
12 липня у народі вшановують апостолів Петра і Павла, і називають це свято днем Петра. До цього свята колись готувалися заздалегідь: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, скрізь чисто прибирали, пише «Рідна країна».
Вранці йшли до церкви, а повернувшись, розговлялися мандриками – спеціальними пампушками, що пекли з пшеничного тіста, яєць та сиру. Сама назва печива виникла від того, що, мандруючи шляхами, Петро з Павлом харчувалися “мандриками”.
Кажуть, що цього дня перестає кувати зозуля, бо вона вкрала у святого Петра одну мандрику, і Бог за це покарав її тим, що кожного року у цей час вона «давиться» і перестає кувати. Якщо зозуля кує після Петра – це віщує нещастя.
У деяких регіонах день Петра вважається святом рибалок, бо апостол Петро є покровителем рибного промислу. І зрозуміло, що у цей час спостерігали за погодою. “Як на Петра сльота, то буде влітку багато болота”, а “Як спека, то на Різдво буде мороз”.
За церковним календарем 12 липня вшановують славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла.
Іменинниками 12 липня є:
Петро, Павло.
12 липня народились:
1889 — Олександр Мельников, український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
1866 — Антін Синявський, український політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.
1935 — Вадим Гетьман, український політик та фінансист. Вбитий у 1998 році.
Чи знаєте ви, що:
Гуцули вважали добрим знаком, коли свято Петра припадало на середу, — тоді усі чекали гарного року. Від цієї прикмети виникла приказка: «Не усе в середу Петра, а є в інчу днину».




?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: