Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Сьогодні відзначають свято Петра і Павла: історія, традиції та прикмети дня

Сьогодні відзначають свято Петра і Павла: історія, традиції та прикмети дня

Результат пошуку зображень за запитом "12 липня петра і павла"
12 липня, православна церква вшановує пам'ять святих апостолів Петра і Павла. Свято 2017 року припадає на середу. Святий Петро вважається покровителем рибалок, його просять про вдалий і великий улов риби.
Також Петров день є завершенням літнього посту Петра і Павла, встановленого в пам'ять цих святих, який у різні роки може тривати від 8 до 42 днів в залежності від того, коли він починається. Пост Петра і Павла 2017 стартує 12 червня, а тому цьогоріч він триватиме ровно місяць.
День святих Петра і Павла: історія свята
Свято Петра і Павла 2016
Апостол Петро і Павло свято © Depositphotos
Святий Петро - один із 12 апостолів Христа, був сином рибалки. При народженні його назвали Симоном, але згодом він отримав від Ісуса прізвисько Кіфа (камінь), тобто твердий у вірі, що грецькою й означає Петро. Спочатку він тричі зрадив свого вчителя, але потім спокутував свою провину, став засновником християнської церкви і першим Папою Римським.
Святий Павло, на відміну від Петра, не входив до числа 12 апостолів. Спочатку він навіть був одним із гонителів іудеїв, але згодом, зустрівши Ісуса і увірувавши в Нього, Павло почав проповідувати християнське вчення на території Малої Азії і Балканського півострова. Його проповіді входять у Новий заповіт.
Згідно з церковними канонами, святі апостоли Петро і Павло прийняли за свою віру мученицьку смерть в один день - 12 липня за григоріанським календарем. Апостола Петра розіпнули головою вниз, а апостолу Павлу відтяли голову.
Свято Петра і Павла в 2017 році: традиції дня
Свято Петра і Павла 2016
Свято день Петра і Павла © Depositphotos
Народна назва свята - Петров день, скорочено від Дня Петра і Павла. Цей період вважається своєрідною верхівкою літа, після чого в природі починається поворот до осені.
У народі день Петра і Павла разом зі святами Горпини Купальниці та Івана Купала складають літній святковий цикл, присвячений природі, сонцю, травам, квітам, урожаю і залицянням.
Вважалося, що на день Петра і Павла сонце грає, тобто сяє всіма барвами райдуги. Щоб побачити це диво, молодь вранці збиралася в полі і чекала на схід сонця. Того, хто побачить, як грає сонце, очікує щастя.
Також на Петров день плели вінки, гілки дерев, водили хороводи, і починалися петровські гуляння, які тривали до першого Спаса. А молоді дівчата в день Петра і Павла ворожили на судженого. Наприклад, потрібно зібрати 12 різних квіток з 12 полів, загадати хлопця, покласти квіти під подушку і чекати віщого сну.
У день Петра і Павла не можна працювати, особливо в полі, щоб не потривожити хлібне колосся, і щоб урожай був хорошим. Після Петрова дня починалася пора сінокосу.
Свято Петра і Павла: прикмети дня
Свято Петра і Павла 2016
Свято Петра і Павла © Depositphotos
  • На Петра і Павла замовкає зозуля. Якщо птаха не кує за тиждень до Петрова дня - зима буде ранньою, а якщо тиждень після дня Петра і Павла - зима буде пізньою.
  • Дощ на Петров день обіцяє багатий урожай.
  • Дощ на Петра і Павла - вродить жито.
  • Якщо хліба вродили, то ні Петро, ні Павло врожай не віднімуть.
  • На Петров день - колос, на Ільїн - колоб.
  • Петро і Павло день збавив, тому що день уже йшов на спад.
  • Петро і Павло спеку добавили, тому що починалися найспекотніші дні.
  • На Петра завжди тепло.

?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: