Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Чим небезпечне видалення зубів мудрості

Чим небезпечне видалення зубів мудрості

Зазвичай зуби мудрості видаляють в тому випадку, коли вони доставляють занепокоєння. Але багатьох цікавить: а чи не небезпечно це?Ці зуби ще називають «вісімками», оскільки якщо рахувати від центру зубного ряду, то їх порядковий номер 8; всього ж зубів мудрості чотири - два розташовуються на нижній щелепі і два на верхній. Таку звучну назву зуби мудрості отримали в зв'язку з тим, що їх прорізування відбувається набагато пізніше інших зубів – у віці від 17 до 24 років. Можуть вони з'явитися і пізніше, але це трапляється дуже рідко, передає Ukr.Media.

Фахівці стверджують, що сучасній людині вони не дуже-то і потрібні, оскільки у функції жування якої-небудь істотної ролі не грають. А ось проблем тим, у кого все-таки з'явилися, зуби мудрості, вони ж «вісімки», вони ж по-науковому «треті моляри» можуть додати, тому більшість фахівців сходяться на думці, якщо неприємності намітилися вже на стадії їх прорізування, краще від них позбавлятися щонайшвидше.

ЯКІ САМЕ ПРОБЛЕМИ?Косо-криво. Дуже часто прорізуються зуби мудрості косо або займають поперечне положення по відношенню до нижньощелепної кістки. Це відбувається з тієї причини, що їм просто не вистачає місця на щелепі – все зайнято іншими зубами. Таке неправильне положення зуба на щелепі створює неприємні відчуття в роті і подразнює десну, крім того «неправильний далекий» зуб важко чистити – все це є свідченням до його видалення.

Шкодить сусідові.Нерідко з-за нахилу зуба мудрості може відбуватися розсмоктування кореня, який стоїть попереду зуба, а це призводить до його видалення. Буває й гірше: «вісімка», що росте під нахилом, може зміщувати трохи попереду стоять зуби, тим самим деформуючи весь зубний ряд. Крім естетичних проблем, люди, які з цим стикалися, скаржаться на постійні болі в щелепі і на головні болі.

Карієс.Далеке положення цих зубів дуже ускладнює їх очищення,що в результаті призводить до розвитку карієсу, причому, якщо хворобу ігнорувати, вона швидко добереться до сусідніх зубів зі всіма витікаючими звідси наслідками.

Це найбільш часто зустрічаються проблеми – будь-яка з них дуже серйозна і фахівці рекомендують проводити видалення зубів мудрості як можна швидше, не чекаючи можливих ускладнень. Видалення краще всього проводити в підлітковому віці (або на стадії прорізування зуба), коли корінь зуба сформований не повністю і його витяг відбувається швидко, безболісно і без наслідків.

ВИДАЛЕННЯ ЗУБА МУДРОСТІ.Хороший стоматолог перш ніж приступити до видалення зубів мудрості, порекомендує вам позбавитися від захворювань, які є в ротовій порожнині і буде наполягати на почерговому видаленні цих зубів. Часто пацієнти звертаються із проханням видалити всі зуби відразу, технічно це, звичайно, можливо, але видаляючи ці складні зуби, стоматолог зачіпає кісткову тканину. Результат – дуже сильний післяопераційний набряк, до того ж хворобливий після того, як анестезія перестане діяти. Саме тому краще діяти послідовно: видаляючи зуб за зубом, даючи тим самим щелепі і тканинам порожнини рота час на відновлення.

УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ.Найбільш часто зустрічається ускладнення, так зване «суха лунка». Правильно, коли на місці видаленого зуба утворюється згусток крові; неправильно, коли його немає або він відвалюється. Цей згусток – частина процесу загоєння, а його відсутність уповільнює цей процес. «Суха лунка» дає про себе знати через два-три дні після видалення тупим болем, що супроводжується неприємним запахом з рота. Якщо це сталося, потрібно негайно звернутися до стоматолога – він накладе на місце видаленого зуба тампон, просочений лікарським засобом. Його потрібно міняти один раз на добу до тих пір, поки симптоми не зникнуть.

Парестезія – наслідок, який зустрічається досить нечасто. Це ускладнення буває в тому випадку, коли зуби мудрості розташовуються близько до щелепним нервах і в процесі видалення нерв може бути порушений або пошкоджений. Як результат – можуть оніміти язик, губи або підборіддя. Ці відчуття схожі з тими, які виникають після введення анестетика для знеболювання, але тривають довше – кілька днів, тижнів, а в деяких випадках і місяців. Але переживати не стоять – цей стан проходить без всяких наслідків.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ.Уникнути багатьох ускладнень допоможуть наступні нескладні правила, яких треба неухильно дотримуватися протягом перших декількох годин (днів) після проведення операції: утриматися від прийому їжі протягом двох годин після операції; не гріти щоку в області видаленого зуба; якщо лікар призначить полоскання, то цю процедуру робити акуратно, без зусиль; - не приймати гарячу ванну протягом доби; втриматись від прийому гарячої їжі протягом наступних діб; чистити зуби не раніше, ніж через 24 години; жувати їжу на протилежній стороні; не торкатися до лунки язиком або якими-небудь предметами. Ми докладно розглянули, чому потрібно видаляти зуби мудрості, скажемо кілька слів про те, коли їх можна залишити. Якщо вони прорізуються, не доставляючи особливих занепокоєнь, ростуть рівно, не заважають сусідам і взагалі не особливо себе не проявляють – залишайте! Тільки не забувайте під час чищення зубів добиратися і до них.
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: