Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
ZakNEWS » Новини » Цікаві новини » Чи можна їсти паску до свята: заборони та забобони

Чи можна їсти паску до свята: заборони та забобони

Чи можна їсти паску до свята: заборони та забобони
Великдень у 2018 році припадає на 8 квітня. Готуватися до свята починають заздалегідь. Наводять чистоту, фарбують яйця, печуть паски

Паски мають велике символічне значення у святкуванні Великодньої неділі, а тому з ними пов’язано багато звичаїв, але також багато заборон і забобонів. Головне питання, яке мучить багатьох – чи можна їсти паску до свята?

Розберемося, які є думки з цього приводу, що з цього забобони, а яким традиціям краще слідувати.

Паски готують за кілька днів до неділі. Приготування тіста для пасок, випікання – це цілий ритуал, і у кожної господині є свій фірмовий рецепт паски. Запахом свіжої випічки наповнюється весь будинок, і встояти проти того, щоб не спробувати шматочок паски, дуже складно.

Але існує чимало забобонів з приводу того, що їсти паску до свята не можна, це гріх і взагалі загрожує всякими бідами.

Православні священики роз’яснюють, в якому випадку можна або не можна їсти паски до настання Великодньої неділі.

Якщо ви дотримувалися всі ці тижні Великого посту, то, звичайно, їсти паски до Великодня не можна. Адже сьомий – Страсний – тиждень посту найсуворіший. А до складу паски входять продукти, які заборонено вживати під час посту: яйця, масло, сир.

В такому випадку тим, хто поститься, потрібно дочекатися ранку неділі, коли можна вже буде їсти будь-яку їжу. А перед цим сходити до церкви, щоб освятити паски, писанки та інші продукти, ввечері в суботу або вранці після Всеношної служби. Після цього можна сідати за святковий стіл і пригощатися.

Якщо ж ви не дотримувалися Великого посту, і паски для вас – не більше, ніж здобна випічка, хоч і святкова, то в такому випадку немає причин, щоб обмежувати себе.

Багато хто відмовляється їсти паски до неділі з тих мотивів, що тоді не буде святкового настрою і не відчують урочистість моменту. В такому випадку можна трохи потерпіти, але якщо не витримаєте і з’їсте шматочок, що не корите себе занадто сильно.

Особливо важко встояти перед ласощами дітям. Але відмовляти дитині в тому, щоб з’їсти паску до свята, взагалі немає причин. Адже дітям навіть дозволяється не дотримувати пост, згідно з церковним статутом.

Зрештою, можна заздалегідь спекти для себе «пісний» варіант паски, без використання заборонених в піст продуктів. І тоді не доведеться мучитися, дивлячись на полиці магазинів, заповнені вже спеченими пасками.

Джерело 
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: