Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
ZakNEWS » Новини » Цікаві новини » Андрій Налива 17 липня: історія, традиції та прикмети свята

Андрій Налива 17 липня: історія, традиції та прикмети свята

​У народному календарі слов'ян ця дата отримала назву Андрій Налива, а все тому, що до цього дня наливалося вівсяне колосся.

Народне свято Андрій Налива відзначається 17 липня 2019 року (за старим стилем — 4 липня). За церковним календарем це дата вшанування пам'яті преподобного Андрія Рубльова, іконописця, святителя Андрія Крітського, архиєпископа і благовірного князя Андрія Боголюбського, інформує Ukr.Media.
Назву «Налива» свято отримало в народі за те, що до цього часу на полях наливаються озимі культури.
Історія
Про життя Андрія Рубльова точних відомостей немає. Відомо, що він народився в 1360-1370 роках в сім'ї ремісників. Жив в Троїцькій обителі, перебував у слухняності у Никона Радонезького. Потім перевівся в Спасо-Андроніків монастир в Москву. Брав участь у створенні іконостасу та розпису Благовіщенського собору в Москві, Троїцького собору Сергієвої обителі, собору Успіння Пресвятої Богородиці у Володимирі.
Ікони Андрія Рубльова мають велику цінність. Найзнаменитішу, «Живоначальну Трійцю», він написав для преподобного Сергія Чудотворця. Не менш відомі роботи Рубльова — «Володимирська Богоматір», «Спас у силах», мініатюри «Євангелія Хитрово». Багато з написаних ним ікон вважаються чудотворними.
Архієпископ Андрій Крітський жив в VI-VII століттях. Його батьківщиною було сирійське місто Дамаск. Там майбутній святий провів перші 13 років свого життя, сім з яких він був німим. Заговорив хлопчик тільки після того, як став вивчати Слово Боже.


Після отримання початкової освіти Андрій вирішив присвятити життя вивченню Біблії і служінню Господу, для чого відправився в Єрусалим. У місцевій обителі він швидко завоював повагу братів лагідністю характеру і строгістю життя, яке вів.
Незабаром ченця запросили в патріархію Єрусалиму на посаду писаря. Після того як Андрій взяв участь в VI Вселенському Соборі, він став дияконом і за дорученням Церкви прийняв опіку над сиротами та літніми людьми. З приходом до влади Юстиніана священнослужителя удостоїли сану архієпископа Крітського.
Святий помер у похилому віці в 712 році. За довге, присвячене Богу життя, проповідник написав багато молитов, піснеспівів, канонів та інших видів молінь.
Святий князь Андрій Боголюбський жив у 1110-1174 роках. Він активно поширював християнство. Звів понад 30 храмів, встановив свято Покрови Божої Матері. Після смерті святого поховали у Володимирі. У 1820 році його мощі перенесли у срібну раку.
Традиції та обряди
На Андрія Наливу люди проводять обряди закликання дощу.
Косять траву на сіно, прибирають озимі культури.
Готують вівсяну кашу з маслом, вівсяний кисіль.
Годують коней вівсом. Обдають вівсяне лушпиння окропом і дають коням подихати парою, щоб вони не хворіли.
Прикмети
 • Яка погода на Андрія Наливу, такий буде і Калинник (11 серпня).
 • Якщо дерева починають жовтіти, то осінь буде ранньою.
 • Хмари збиваються в купи — до погожих днів.
 • Постійно лунає гуркіт грому — до граду.
 • Якщо йде дощ і кури від нього ховаються, то така погода затримається надовго.
 • Чим більше у веселці зеленого кольору, тим сильніше буде йти дощ.
 • Якщо овес вже наполовину зріс, то він вродить добре.
 • Багато ягід в лісі до цього терміну — до холодної зими.
 • Велика кількість ос — до морозної зими.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  Погода
  Погода в Ужгороді

  вологість:

  тиск:

  вітер: