Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
ZakNEWS » Новини » Цікаві новини » 9 цікавих фактів щодо звичайної води

9 цікавих фактів щодо звичайної води

Усім відомо, що вода — джерело життя, але є ще декілька незвичайних фактів про воду.

Із самого початку життя кожна людина сприймає воду як невіддільну частину буття. А які факти про воду ми знаємо? Людство досі не змогло знайти відповідь, чим можна її замінити, інформує Ukr.Media.
Вода як один із найбільш поширених елементів є практично у всіх природних компонентах, рослинах, тваринах, людині. Вона є складовою частиною крові. А наш організм в основному складається з води: у дитячому віці її 95%, у старості близько 60%. Можливо, старіння — це просто неможливість утримати достатню кількість води?
Чим же так особлива звичайна вода? Багато її властивостей просто не піддаються поясненню. А ось деякі з них.
Вода служить середовищем існування багатьох організмів
Можна сміливо стверджувати, що вода на Землі зумовила появу життя та еволюцію. До речі, підтвердженням цьому є амфібії (жаби, саламандри, тритони) — примітивні хребетні, які походять від древніх кистеперих риб і стали прабатьками плазунів. Саме вони мільйони років тому «пішли» із океану на сушу. Тепер письменники-фантасти у своїх творах переселяють людство назад у морські глибини, де немає дефіциту життєвого простору та достатку джерел живлення.
Вода не має запаху, кольору, смаку
Усім відомі ці факти про воду, але вона не стає від цього менш дивовижною. Адже навіть залізо має не лише колір, але і запах, і смак. А також схожі з водою властивості має повітря. Тільки й одна, й інша речовина можуть мати запах і смак газів, які в них знаходяться (у разі повітря), солей і мінералів (у випадку води).
Вода — універсальний розчинник
А ще ефективний абсорбент. До того ж крапля води, на відміну від багатьох інших рідин, об'єднується з іншою водою та більшістю речовин.
Вода необхідна для балансу
Водна товща океанської води підтримує баланс кисню та вуглекислоти в атмосфері землі, що відіграє вирішальну роль для життя на планеті. Більш того, величезні запаси прісної води на Землі зосереджені в айсбергах.


Вода Мертвого моря «виштовхує» людину
Вода Мертвого моря (є таке) настільки солона, що просто не дозволяє людині зануритися навіть по шию. А також вона піднімає тіло на поверхню та не дає йому потонути. Концентрація солі в такій воді просто величезна. Вода солоніша за океанську більше ніж у 8 разів.

Глибини Світового океану вивчені так само мало, як і космічний простір
Людина поки не має можливості проникнути на глибину 10-11 тисяч метрів. Саме тому факти відходять убік, а можна лише будувати припущення, які фантастичні живі організми населяють у воді ці зони. Звідси й беруть початок легенди про таких істот, наприклад, як Лох-Неське чудовисько.
Ще одна загадкова речовина — сніг
Ми всі з дитинства захоплюємося таким явищем природи, як сніг. Однак примхливість і різноманітність візерунків сніжинок — це загадка природи. Їх вивченням займається наука. Більш того, фахівці навіть склали класифікацію сніжинок, у яку входять види та класи. Називаються вони «запонки», «стовпчики», «пластини», «їжаки», «голки», «зірки», «пушинки», «призми». Сніговий покрив із мільйонів сніжинок «віддає» назад у космос приблизно 90% сонячного світла (як відомо з фізики, білий колір має високу відбивну здатність). Саме тому в Антарктиді сніговий покрив не тане.
Вода може бути прекрасним носієм інформації
Сучасні вчені припускають, що вода «запам'ятовує» як позитивну, так і негативну інформацію. Хто знає, може, тому у фольклорі зустрічаються казки про «мертву» і «живу» воду. До речі, вода, яка «пам'ятає» про шкідливі речовини, які раніше містилися в ній, потрапивши в організм людини, може викликати болючі відчуття та реакції.
Значення води для людини та людства
Факти свідчать про те, що стародавні цивілізації потребували води та виникали саме у басейнах великих річок світу (Ніл, Янцзи та Хуанхе, Інд і Ганг, Тигр і Євфрат). Ця речовина служила помічником буквально у всіх аспектах життя. Пройшли тисячоліття, а людство як і раніше не може обходитися без цієї дивної речовини. До всього іншого, без їжі людина може провести до восьми тижнів (якщо вона буде пити!), а без води не більше 5 днів.
Площа водної поверхні Землі становить 70,8%. Це моря, океани, що оточують землю, річки й озера. Недарма людина, коли побачила Землю з космосу, назвала її «блакитною планетою». Люди літали на Місяць, розщепили атом, винайшли мікропроцесор. Але на питання «Чим замінити воду?» поки немає відповіді. Саме тому це хороший привід дбайливо ставитися до прісної води. 
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
    Погода
    Погода в Ужгороді

    вологість:

    тиск:

    вітер: