Головна > Цікаві новини > Старий Новий рік 2019: традиції та звичаї святкування

Старий Новий рік 2019: традиції та звичаї святкування


12-01-2019, 13:47. Розмістив: redaktor
​Новий рік і Різдво вже позаду, однак не поспішай викидати ялинку і змотувати гірлянди, адже попереду є ще одне зимове свято - Старий Новий рік 2019.

Це унікальне свято відзначають у багатьох країнах світу, і, незважаючи на те, що в Україні воно не є офіційним, чимало українців за традицією теж про нього не забувають. Але що ж це за день, коли його святкувати, які існують традиції і прикмети, про які варто знати тим, хто його відзначає? Про це - в нашому матеріалі!

Що таке Старий Новий рік?
Так що ж таке Старий Новий рік і чому ми його святкуємо? Старий Новий рік - це звичний для всіх Новий рік, що відзначається 1 січня, тільки за юліанським календарем. Це неофіційне свято з'явилося у зв'язку зі зміною літочислення. Через розбіжності григоріанського і юліанського календарів на 13 днів ми можемо відзначити одразу два «Нових роки» - у ніч із 31 грудня на 1 січня та з 13 на 14 січня, інформує Ukr.Media.

Старий Новий рік 2019: дата святкування
Щороку ми відзначаємо Старий Новий рік з 13 на 14 січня. Оскільки це не офіційне свято, вихідного в цей день в Україні не буде (в 2019 році свято випаде на ніч з неділі на понеділок). Цікаво, що різниця між календарями продовжує зростати, і, за підрахунками, до 2100 року вона складе 14 днів. Тоді, якщо традиція відзначати це свято не зникне, його будуть відзначати в ніч з 14 на 15 січня.

Традиції святкування Старого Нового року
Здавна в Україні прийнято 13 січня святкувати Щедрий вечір. Наші предки в цей день збиралися всією родиною і подавали до столу щедру кутю - звідси і пішла назва свята. На святковий стіл готували вареники, але не звичайні, а з сюрпризом - у начинку додавали перець, цукор або монетку і залежно від того, з чим кому попадеться вареник, кожен отримував своєрідне передбачення на Новий рік.
У святковий вечір було прийнято не тільки збирати за одним столом рідних і близьких, але і пригощати кожного, хто завітав у будинок. А якщо ж хтось сварився, в святковий день слід помиритися і відпустити всі образи. Крім того, в цей день було прийнято гадати, спалювати символічні снопи сіна ("дідухи") і стрибати через багаття, щедрувати, ходити по домівках і посівати їх зерном, бажаючи господарям багатства і благополуччя на цілий рік вперед.

Старий Новий рік: прикмети
  • У святковий день не можна брати гроші в борг, інакше весь рік пройде в бідності і боргах.
  • Вважалося, що першим гостем, який ступить на поріг у святковий день, мав бути чоловік - це до благополуччя і достатку.
  • Якщо зробити на Старий Новий рік добру справу, то вона повернеться до тебе в десятикратному розмірі.

Повернутися назад