Головна > Новини / Закарпаття / Суспільство / Україна / Світ > Кроки назустріч: Київ і Будапешт нарешті досягли порозуміння щодо закону про освіту

Кроки назустріч: Київ і Будапешт нарешті досягли порозуміння щодо закону про освіту


30-05-2018, 12:38. Розмістив: redaktor
Про це синхронно заявили міністри закордонних справ обох країн – Павло Клімкін та Пийтер Сійярто – після зустрічі в Нью-Йорку.

???????? ???°?·??????: ?????? ? ?????°???µ?? ???°??µ??? ?????????»?? ????????·????????? ??????? ?·?°??????? ????? ????????

Хоч повідомлення обох міністрів дещо різняться, але їхня суть тотожна: нарешті почати консультації щодо імплементації Закону «Про освіту» згідно з рекомендаціями Венеційської комісії.

Так у повідомлення угорського уряду йдеться про те, що Пийтер Сійярто запропонував створити міжурядову робочу групу, яка має ретельно слідкувати за імплементацією закону згідно з рекомендаціями Венеціанки. І при цьому угорський міністр наголосив, що не відмовляється від цілі зберегти для закарпатських угорців їхні існуючі досі мовні та освітні права.

Водночас, у повідомленні Павла Клімкіна йдеться про те, що вже 5 червня відбудуться консультації Міносвіти з угорською нацменшиною, а Будапешт пообіцяв усіляко сприяти цим консультаціям. Після цих консультацій мають відбутися також консультації на рівні МЗС.

Водночас, зауважимо, що це вперше з часу загострення у відносинах між Києвом і Будапештом обидві сторони на рівні міністрів МЗС синхронно заявляють про вихід на конструктивний діалог.
Повернутися назад