Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Грип в Україні: що за штам ходить по країні і чи чекати епідемію

Грип в Україні: що за штам ходить по країні і чи чекати епідемію

Грип в Україні: що за штам ходить по країні і чи чекати епідемію
Щоб не допустити масового зараження грипом серед школярів, чиновники мерій в багатьох містах України закрили школи на карантин. Ми дізналися, коли чекати епідемії і як упередити зараження небезпечним вірусом.

На сьогодні епідеміологічний поріг не перевищено в жодному регіоні України. Навіть в Дніпрі - єдиному населеному пункті, де поріг було перейдено в грудні 2017 року (показник коливався протягом місяця, в середньому він був на рівні 5%), - з січня 2018 го захворюваність йде на спад.

Найменша кількість хворих з кінця 2017года по сьогоднішній день стабільно реєструється в західних областях - Закарпатській та Тернопільській (в середньому в тиждень - 385 осіб на 100 тисяч населення). Лідер по захворюваності також не змінюється вже котрий тиждень - це Київська область (кожні 7 днів - близько 647 осіб на 100 тисяч населення). Але в цілому число грипує як в столичному окрузі, так і в інших регіонах залишається однаковим з різницею в 10-20% то в більшу, то в меншу сторону.

Значить, до епідемії далеко?

"Пока — да, — говорит Алла Мироненко, завотделением респираторных и других вирусных инфекций Института эпидемиологии и инфекционных заболеваний им. Громашевского. — Судите сами: в декабре 2017 года по сравнению с этим месяцем в 2016-м заболевших ОРВИ и гриппом было почти в три раза меньше. Дело в том, что все штаммы этого сезона — "Гонконг", "Брисбен" и "Мичиган" — уже циркулировали в Украине, потому большинство украинцев имеет к ним иммунитет. Потому значительного подъема заболеваемости быть не должно".

Але сильно розслаблятися не варто. З одного боку - через місяць весна, коли частіше провітрюються приміщення, а люди більше проводять часу на вулиці, і тому ймовірність передачі вірусу знижується. З іншого - на пам'яті медиків сезон 1996-1997 рр., коли саме в березні раптом стався масштабний спалах захворюваності на грип. Притому штамом В, який серед усіх випадків хвороби превалює і зараз. В середньому в співвідношенні 5: 1 до грипу штаму А.

Таким чином, ризик захворіти на грип є, та заходи профілактики захворювання як і раніше актуальні. Про три головні розповіла Вероніка Князєва, практикуючий сімейний лікар і педіатр.

По-перше, приймайте таблетований вітамін С в дозі: діти після 5 років - 50 мг / день, після 14 років і дорослі - 100 мг / день. Організм дитини до 5 років наповнюйте аскорбіновою кислотою з продуктів. Справа в тому, що без її участі неможливе вироблення інтерферонів - імунних факторів, які першими зустрічають вірус грипу.

По-друге, 4-6 разів на день бризкайте в ніс розчин морської солі. Він забезпечить стабільну зволоженість носа: тільки на "мокрих" слизових можливе вироблення місцевого імунітету.

По-третє, висипайтеся: тільки під час повноцінного сну виробляються такі важливі гормони для імунітету, як мелатонін і соматотропін.

Джерело 

?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: