Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Різдво: традиції народів світу

Різдво: традиції народів світу

Скільки країн, стільки святкових традицій. Особливою різноманітністю відрізняється свято, улюблене чи не у всіх країнах нашої планети, - Різдво.

Тринадцять гномів, відьма, що на мітлі розвозить слухняним дітям подарунки, Санта, що читає димові сигнали, але у всіх країнах Різдво має спільну сутність – прославляти народження Ісуса Христа.
Отже, як святкують Різдво різні народи світу, та що цікавого можна запозичити, щоб зробити свято ще більш цікавим?
Санта, що читає димові сигнали
Різдво в англо-санконського народу має велике значення, до цього свята готуються з особливою ретельністю. Цікавим є те, що діти свої листи до Санта відправляють не поштою, а вкидають до каміну. А вже сам Санта читає побажання малюків по димовим сигналам, які виходять з труби.

Для британських різдвяних традицій дуже характерним є розсилання великої кількості різдвяних карток усім близьким, знайомим, колегам, поштареві або й молочнику, який розвозить молоко по хатах. Нині в Англії мало хто знає, що першу різдвяну картку в країні було відправлено в 1840-х роках. Ця ідея набула дуже швидкого поширення, і нині щороку в країні перед Різдвом висилається понад мільярд карток, тоді як населення країни становить 60 мільйонів. Багато карток продаються на підтримку доброчинних організацій.
Різдвяні подарунки для членів родини, яка з’їжджається в цей час до батьківської хати з усіх усюд, складають під ялинку. У день Різдва вся родина збирається біля ялинки у вітальні і разом починає розгортати подарунки. Відтак релігійні сім”ї йдуть до місцевої церкви.
Традиційною є телевізійна промова королеви о 3-й годині дня, яку біля телевізора збираються дивитися навіть переконані республіканці.
За різдвяним столом традиційно їдять індичку, гуску або курку з потрошками та смаженою картоплею, а також спеціальні солодкі пиріжки та пудинг. Під час обіду розривають гучні пакетики «кракер» й одягають на голову сховані всередині паперові корони. Ці пакетики, що являють собою яскраво розфарбовані паперові трубочки, винайшов 1846 року один лондонський пекар.
День після Різдва у Англії відомий як «боксінґ дей». Назва походить від колишньої традиції давати різдвяний ящичок – «бокс» із маленьким подарунком усередині рознощикам товарів, що регулярно навідувалися до помешкання упродовж року. Це у Британії теж вихідний день.
Святий Ніколаус та чорт Крампус в Австрії
Важлива подія відбувається увечері 5 грудня, напередодні дня Св. Миколая. Цей святий з Міри в Австрії не був перейменований і перетворений в товстенького маленького Санта-Клауса. Він так і залишився єпископом в ризах і митрі, з тростиною в руці. Це високий і худий літній святий. Подібного Діда Мороза зображують зазвичай на Крайній Півночі. Однак Nikolaus von Myra – Святий Ніколас – це зовсім не Дід Мороз! З’являється він на початку Адвенту і стежить за тим, наскільки слухняні діти. Разом з ним ходить Крампус (Krampus) – нестрашний чорт з діжкою, повної хворостин. Вважається, що пустунів він може понести у своїй діжці (ну, або в знак попередження шльопнути хворостиною).

Увечері 24 грудня австрійці святкують «der Heilige Abend» – Святий вечір. Малюків доводиться цілий день не допускати до ялинки – адже в цей час її прикрашає немовля Христос!
Всеношна під Різдво – найважливіша традиція для австрійців. Вони не так вже побожні, багато хто з них приходять до церкви тільки під Різдво. Але цей звичай жителі Австрії шанують свято. Так прийнято з давніх часів
Різдвяні ельфи: добрі чарівники та злі пустуни
Данці мають власного різдвяного персонажа – пустотливого ельфа на ім’я Ніссе, якого обов’язково потрібно нагодувати рисовим пудингом або кашею. Вважається, що якщо цього не зробити, Ніссе може вкрасти всі подарунки ще до того, як діти прокинуться.

Різдво по-шведськи триває місяць: з 13 грудня по 13 січня. Подарунки приносить не звичний добрий дідусь із бородою, а різдвяний гном, трохи схожий на українського домовика, який живе в підвалі кожного шведського будинку. Серед святих, яких шанують на Різдво шведи, почесне місце також відводиться Святій Люсії. Її ще називають Королевою Світла, тому що вона надягала корону із запаленими свічками, коли носила їжу гнаним християнам, які були змушені ховатися в темних підземних печерах.
В Ісландії подарунки виготовляють та приносять дітям 13 доброзичливих ельфів.
Різдво – пора ворожінь
Різдвяні свята для чехів – сезон ворожінь. Найулюбленіший спосіб – на яблуках. Їх розрізають упоперек, і, якщо всередині виявляється правильна зірочка з кісточок, прийдешній рік буде щасливим. Деякі люблять пускати по воді запалені свічки в шкарлупах від волоських горіхів. Якщо свічка не потоне, щастя на весь рік забезпечене.

Незаміжні чеські дівчата на початку грудня ставлять у воду гілку вишні. Якщо вона зацвіте на Різдво, значить, у новому році на дівчину чекає заміжжя.
Сховати мітли

Здогадайтесь, чим займаються норвежці у Святвечір? Вони ховають мітли! Жителі цієї країни вірять, що у Різдво в небі снують відьми та інші злі духи, для яких мітла – найкомфортніший засіб пересування.
Бог Хотейошо

Завершуємо різдвяний марафон традицій Японією, у якій, замість Святого Миколая, основний персонаж свята – страшний ззовні, але добрий всередині бог Хотейошо, котрий має очі на потилиці. Аби відігнати злих духів від своєї оселі, які особливо активізуються на Різдво, японці розвішують на високих жердинах пучки соломи і підпалюють їх.​
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: