Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
ZakNEWS » Новини » Україна » "Продають в п'ять разів дешевше": Україну заполонила нелегальна горілка

"Продають в п'ять разів дешевше": Україну заполонила нелегальна горілка

"Продають в п'ять разів дешевше": Україну заполонила нелегальна горілка
Тіньовий ринок алкоголю б'є по "білих" виробниках, нарікають учасники ринку

Поки в Україні готуються підвищити мінімальні ціни на алкоголь, близько 50% ринку горілки залишається в тіні. Тільки за першу половину 2019 року обсяг ринку нелегальної горілки становив 12 млрд грн, повідомив "НВ Бізнес" із посиланням на гендиректора асоціації "Укргорілка" Володимира Остапюка.

"За оцінками ВООЗ і МВФ, обсяг нелегального алкоголю перевищує 50% ринку", – говорить експерт. За його словами, цей показник в Україні не змінюється.

Купити таку горілку можна в розливайках, на ринках і через інтернет. Нелегальні виробники продають товар в 5 разів дешевше, ніж магазини. Ціна за літр – 33-35 грн, а мінімальна роздрібна ціна легальної горілки – 178,8 грн.

"Ми купуємо через онлайн-магазин горілку в пакеті 3 літри за 170 грн. Продаємо по 20 грн за 50 грам, і проблем зі збутом немає", – розповів директор кафе на Київщині.

Держфіскальна служба заявляє про боротьбу з нелегалами. C початку року ДФС припинила діяльність 16 незаконних виробництв спирту і 80 – алкогольних напоїв. Але цих заходів недостатньо, щоб вплинути на нелегальний ринок горілки, вважає Остапюк.

Він упевнений, що контрафакт роблять на підприємствах-виробниках лікеро-горілчаної продукції: "З 30 працюючих в Україні лікеро-горілчаних заводів мінімум 10 займаються виготовленням контрафакту".

Від ситуації страждають легальні виробники – "біле" виробництво горілки скорочується. У першому півріччі-2019 офіційне виробництво вже впало на 10%. Обсяг легального ринку може знизитися ще на 5-7%, прогнозує гендиректор Pro-Consulting Олександр Соколов.

Джерело  ​
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
    Погода
    Погода в Ужгороді

    вологість:

    тиск:

    вітер: