Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
ZakNEWS » Новини » Світ » Пожежа в Нотр-Дам: Віктор Гюго майже 200 років тому передбачив трагедію

Пожежа в Нотр-Дам: Віктор Гюго майже 200 років тому передбачив трагедію


Книга французького письменника епохи романтизму Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері” очолила рейтинг найбільш популяного видання, адже там детально описано пожежу в Нотр-Дам де Парі.
Про це повідомляє телеканал BFM TV.
Зокрема, на сайті Amazon роман “Собор Паризької Богоматері” увійшов в топ-10 по кількості продажів. А кишенькове видання книги зайняло третю сходинку серед лідерів. Всього в топ-100 сайта з’явилося чотири різних редакції тексту. Фотокниги і путівники, що розповідають про історію Нотр-Дама де Парі, також доповнюють рейтинг.
Примітно, що текст 1831 го року Віктора Гюго резонує сьогодні по-іншому через пожежу, яку описав в романі письменник. В одній зі сцен Квазімодо запалює вогонь в соборі, щоб створити диверсію.
Всі спрямували погляди на верх собору. Очам бродяг постало надзвичайне видовище. На самій верхній галереї, над центральною розеткою, між двох дзвіниць, піднімалося яскраве полум’я, оточене вихрами іскр, – величезне, безладне, люте полум’я, шматки яког час від часу разом з димом ніс вітер. Під цим вогнем, під темною балюстрадою з палаючими трилисниками, дві водостічні труби, немов пащі чудовиськ, вивергали пекучий дощ, сріблясті струмені якого виблискували на темній нижній частині фасаду.
В міру наближення до землі обидва струмені рідкого свинцю розбризкувалися, як вода, що ллється з лійки. А над полум’ям величезні вежі, у яких одна сторона була багряна, а інша – абсолютно чорна, здавалося, стали ще вище і досягали безмірною величини, завдяки тям, що відкридали, – тягнулися до самого неба “( Віктор Гюго, Нотр-дам де Парі, книга X, частина IV, 1831 рік).
У романі Віктор Гюго описав Собор Паризької Богоматері так: “Людина розуміє мистецтво споглядання, коли він може помітити дух часів і королівські риси, ледь постукавши в двері”​
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
    Погода
    Погода в Ужгороді

    вологість:

    тиск:

    вітер: