Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
ZakNEWS » Новини » Закарпаття » Львівський апеляційний суд дозволив будівництво гірськолижного курорту «Свидовець»

Львівський апеляційний суд дозволив будівництво гірськолижного курорту «Свидовець»

Новий гірськолижний курорт буде майже втричі більшим за «Буковель».

У п’ятницю, 4 травня, Львівський апеляційний суд скасував рішення Закарпатського окружного адміністративного суду, яке анульовувало затвердження детального плану території, на якій будуватимуть гірськолижний курорт «Свидовець». Про це ZAXID.NET розповіла присутня на судовому засіданні юрист міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Софія Шутяк.
Закарпатський суд скасував розпорядження Рахівської та Тячівської районних адміністрацій стосовно затвердження детального плану території для спорудження туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» ще 10 січня. Мова йде про територію, де у найближчі кілька років збудують лижні траси, сотні ресторанів та готелів. Позивачами у цій справі були троє місцевих мешканців. На рішення Закарпатського суду Рахівська та Тячівська РДА подали апеляцію, яку 4 травня задовольнив Львівський апеляційний суд.
Софія Шутяк у розмові з ZAXID.NET зазначила, що на судовому засіданні у Львові представники Рахівської та Тячівської районних адміністрацій вперше показали картографічні матеріали до детального плану території в масштабі 1:2000. До цього документація стосовно майбутнього масштабного будівництва ніде не оприлюднювалась. За словами Софії Шутяк, представники адміністрацій заявили, що не показували документів, бо вважали, що люди з сіл їх не зрозуміють.
Юристка додала, що позивачі оскаржуватимуть рішення апеляційного суду у Верховному суді України.
Під час засідання суду громадськості вперше показали карту детального плану території, де бубуватимуть гірськолижний курорт.
Як відомо, новий гірськолижний курорт збудують на території майже втричі більшій від нинішнього гірськолижного курорту «Буковель», що межуватиме з с. Чорна Тиса, смт Ясіня, с. Бистриця Надвірнянського району та власне з курортом «Буковель». Про будівництво гірськолижного курорту «Свидовець» стало відомо ще у 2016 році – такої домовленості досягнула Закарпатська ОДА з власниками «Буковелю». Йшлося про створення курорту, який міг би приймати до 28 тис. туристів одночасно. Улітку 2017 року ТОВ «Буковель» отримало 40 га землі біля Яремче для будівництва нового курорту.
Місцеві мешканці натомість вважають, що туристичний комплекс зруйнує їхню природу та культуру. Вони створили ініціативну групу «Free Svydovets» і закликали підписати петицію проти будівництва, щоб захиститити гірський масив.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі


Commitment to service Stable financial​สมัคร igoal88win
27 жовтня 2021 13:43
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: