Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » У Мукачеві втретє проведуть Парад сажотрусів

У Мукачеві втретє проведуть Парад сажотрусів

Парад сажотрусів, що його проводять до дня народження відомого майстра своєї справи Берталона Товта, відбудеться у Мукачеві цьогоріч 27 липня.

У Мукачеві втретє проведуть Парад сажотрусів
Батьківщиною сажотрусів вважається Данія, коли у 1639 році литовець Гудман Ольсен займався чищенням димоходів в замку короля Крістіана IV в Копенгагені. А у 1728 році в Копенгагені сталася велика пожежа, яка знищила майже половину міста, після цього проблема впорядкування камінів і димоходів набула державного рівня, а сажотруси стали важливими особами.
Така важлива особа є і в Мукачеві - людина-пам'ятник Берталон Товт, або, як в народі його назівають – Берті бачі. Сажотрус, який в Мукачеві займається цим ремеслом з 1973 року, і якому у 2010 на центральній вулиці міста встановили пам'ятник. Таким чином Берті бачі є обличчям, однією з візитівок Мукачева.
А 27 липня йому віиповнюється 69 років, і вже втретє з цієї нагоди в Мукачеві відбудеться «Парад сажотрусів», який одночасно є днем ремесла і днем народження Берті бачі. 
ІІІ Парад сажотрусів в Мукачеві відбудеться за участі іноземних колег пана Берталона. Так, з Угорщини до параду долучаться представники профспілки угорських сажотрусів: Peter King, Kin R?bert, Nagy Zsolt, Gabor Bohn, Bal?zs Kov?cs. Естонія відрядила делегатів: Hillimar Heinroos, Teet V?handu, Raul Ront. Львівська гільдія сажотрусів також не залишиться осторонь і відрядить своїх представників.
Традиційно веселим костюмованим парадом учасники пройдуть вулицями міста, дізнаються історію виникнення ремесла сажотрусів, зайдуть  потерти гудзика пам'ятнику сажотрусу - на вдачу, загадають бажання між двома однаковими сажотрусами. Традиційно привітає мукачівського сажотруса Майстерня Карамелі, яка готує сюрприз до заходу, а Кондитерський дім "Bondarenko" випікає вітальний торт імениннику.

?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: