Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Діти з Придністров’я, які відпочивають на Воловеччині, побували у гостях у Геннадія Москаля

Діти з Придністров’я, які відпочивають на Воловеччині, побували у гостях у Геннадія Москаля


Як і посла США, дітей із Придністров’я здивував унікальний ліфт «патерностер» у закарпатському "Білому домі"
Майже три десятки дітей із Придністров’я відвідали сьогодні Ужгород і завітали на екскурсію в облдержадміністрацію. Відпочити на Закарпаття учні гімназії з українською мовою навчання міста Бендери прибули на запрошення Геннадія Москаля, тож при нагоді зустрілися з ним особисто. 
Діти в національному вбранні привітали керівника краю піснею «Українська мова – мова єднання» та поділилися враженнями від знайомства із Закарпаттям, місцевими однолітками та локальною говіркою, з якої вже володіють кількома словами: «червене», «вуйко», «файно». Крім того, під час зустрічі йшлося про демографічну ситуацію та освітні умови в Придністров’ї. Принагідно діти запросили Г. Москаля на святкування 15-річчя рідної гімназії ім. І. Котляревського з українською мовою навчання міста Бендери, яка йому добре відома.
– Свого часу, будучи на посаді голови Держкомітету України у справах національностей та міграції, я разом із Петром Порошенком (тоді народним депутатом України), який певний період свого життя мешкав та навчався в місті Бендери, урочисто відкривали цей навчальний заклад, – пригадав Г. Москаль. – Тоді президент Придністровської республіки Смирнов прийняв рішення про відкриття україномовної школи, адже українська  поруч із російською та молдовською – одна з трьох державних мов у Придністров’ї…
Кожен юний гість отримав від керівника краю закарпатські сувеніри та пам’ятні подарунки. Для дітей також провели екскурсію історичною будівлею Закарпатської ОДА. У сесійній залі вони спробували себе в ролі обласних обранців, а найбільше захоплення викликав унікальний ліфт «патерностер».
Діти  з Придністров’я відпочиватимуть на Закарпатті протягом двох тижнів у філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка» в Нижніх Воротах Воловецького району. Для їхнього дозвілля розроблена щоденна насичена програма, що включає пішохідні тури в гори, екскурсії в замки, відвідини унікальних природних об’єктів області, спортивні заняття, майстер-класи тощо.
Джерело: Сайт Геннадія Москаля
  
 
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
Погода
Погода в Ужгороді

вологість:

тиск:

вітер: